Skup bydła: świętokrzyskie

Skup bydła świętokrzyskie

OSI POLAND FOODWORKS prowadzi skup bydła w Świętokrzyskiem. Zapraszamy do współpracy wszystkich Hodowców zainteresowanych konkurencyjnymi stawkami oraz kompleksową współpracą na dogodnych zasadach. Jesteśmy jedną z największych ubojni na terenie Polski i Europy. Dzięki temu możemy zapewnić bardzo konkurencyjne ceny skupu bydła w województwie świętokrzyskim oraz sprawną obsługę. Poznaj szczegóły i dołącz do grona naszych partnerów!

Dlaczego warto postawić na nasz skup bydła w świętokrzyskim?

Na współpracę z OSI POLAND FOODWORKS zdecydowało się już bardzo wielu hodowców zwierząt rzeźnych w Polsce. Zastanawiasz się, dlaczego? Oto kluczowe powody, dla których warto nam zaufać.

  • Nowoczesna klasyfikacja bydła na sprzedaż

Prowadzimy ją zgodnie z klasyfikacją poubojową EUROP. Dokonujemy zewnętrznej oceny każdej sztuki bydła – tak, aby ocenić jej typ (buhaj, buhajka, wolec, krowa, jałówka), klasę uformowania oraz zewnętrznego otłuszczenia. Dzięki temu oferujemy uczciwą stawkę za zwierzęta, a jednocześnie dbamy o wysokie standardy dostarczanego nam żywca.

  • Współpraca w oparciu o umowy kontraktacyjne

Skupujemy bydło w świętokrzyskim w oparciu o umowy kontraktacyjne. Mają one charakter ramowy, a ich warunki są negocjowane z każdym Hodowcą indywidualnie. Dbamy o przejrzystość zapisów oraz o współpracę na zasadach win-win. Długofalowa współpraca z OSI POLAND FOODWORKS przekłada się na dodatkowe dopłaty do każdego kg WBC.

  • Sprawny odbiór bydła

Bydło odbierzemy od Ciebie bezpośrednio z fermy – w krótkim terminie i bez dodatkowych opłat. Twoim zadaniem jest przygotowanie zwierząt do transportu oraz zapewnienie pełnej dokumentacji dla każdej sztuki, jak również prawidłowe oznakowanie bydła (2 zestawy kolczyków ARiMR).

  • Wsparcie w utrzymaniu dobrostanu zwierząt

Dbamy o dobrostan zwierząt, które trafiają do naszej ubojni. Oczekujemy tego również od naszych dostawców. Dlatego zapewniamy możliwość dołączenia do naszego systemu „Cultivate”, który kładzie nacisk na dobre warunki hodowlane dla zwierząt, ograniczenie stosowania antybiotyków i odpowiedzialne zarządzanie oddziaływaniem fermy na środowisko. Więcej o programie przeczytasz tutaj.

Jak rozpocząć współpracę z naszym skupem bydła w świętokrzyskim?

Przyjmujemy krowy ras mięsnych i mlecznych – zarówno czystorasowe, jak i mieszane, już od 1 sztuki. Dlatego do współpracy zapraszamy wszystkich hodowców, których interesuje skup bydła w świętokrzyskim. Cena, jaką Ci zaoferujemy, pozytywnie Cię zaskoczy.

Aby rozpocząć współpracę, skontaktuj się z naszym Przedstawicielem Regionalnym lub zadzwoń na infolinię Centralnego Biura Skupu Bydła OSI POLAND FOODWORKS. Tak uzgodnisz szczegóły współpracy i podpiszesz umowę kontraktacyjną.

Skup bydła: świętokrzyskie – cena ma dla nas znaczenie

Cennik skupu bydła dla województwa świętokrzyskiego jest aktualizowany co tydzień, w każdy wtorek. Konkretne stawki są uzależnione od klasyfikacji poszczególnych sztuk zwierząt oraz ich właściwości jakościowych. Możesz liczyć na dodatkowe dopłaty za podpisanie umowy kontraktacyjnej oraz uzyskanie certyfikatu Cultivate.

Skontaktuj się z nami i uzyskaj dodatkowe informacje – zapraszamy!

Jak zarządzać hodowanym stadem w sposób efektywny?

Lukratywność hodowli świń to coś, z czym bardzo trudno jest polemizować. Ogromne zapotrzebowanie na mięso tych zwierząt sprawia, że każdy renomowany hodowca może pochwalić się znakomitymi wręcz zyskami. Niestety, wraz z rozwojem fermy, znacznemu utrudnieniu ulega sam proces zarządzania dostępnymi zasobami. Tym bardziej nie dziwi więc fakt, że wielu hodowców zastanawia się, jak zarządzać fermą w sposób optymalny, bez konieczności nadmiernego powiększania kadry pracowniczej. Na szczęście, odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – wystarczy postawić na inteligentne systemy, przeznaczone do zautomatyzowanego zarządzania zarówno samym obiektem, jak i hodowanymi zwierzętami. W niniejszym artykule przybliżymy temat takich nowatorskich technologii.

  1. Lepsze rozplanowanie pracy

Wykorzystując specjalistyczne programy, jak chociażby popularny Solidfarm, możemy tworzyć szczegółowe listy kontrolne. Zawarte w nich dane zwierząt, budynków oraz sprzętów pozwalają na bezproblemowe sporządzenie listy obowiązków dla kadry pracowniczej. W momencie, gdy przyjdzie pora na uzupełnienie zbiornika na paszę lub zaszczepienie prosiątek, pracownik otrzyma stosowny alert na swoim smartfonie. Co więcej, sama lista pozwala na rozplanowanie zadań z kilkutygodniowym wyprzedzeniem, co dodatkowo zwiększa przejrzystość zarządzania fermą.

  1. A co z zarządzaniem stadem?

Jeśli zastanawiamy się, jak zarządzać stadem w sposób optymalny, nowoczesny program dla właścicieli ferm z pewnością okaże się być lekarstwem na nasz problem. Nie ma bowiem nic bardziej zajmującego dla hodowcy, niż regularne spisywanie danych świń na papierze. Wykorzystując specjalistyczne oprogramowanie zarządzające, możemy z łatwością wygenerować cyfrową kartę lochy. Wystarczy wprowadzić raz informacje, związane z pojedynczym cyklem zwierzęcia, aby system samodzielnie zaczął monitorować jego stan. To z kolei pozwala na otrzymywanie alertów, dotyczącej zbliżającej się inseminacji tudzież szczepień. Wprowadzone dane mogą również posłużyć do automatycznego podawania paszy – system sam oceni bowiem wagę świni, a także to, czy dana locha jest obecnie w ciąży tudzież laktacji, dawkując tyle pokarmu, ile dane zwierzę potrzebuje do prawidłowego rozwoju.

  1. Pełna wygoda i bezpieczeństwo

Wiemy już, jak zarządzać fermą w sposób inteligentny. Wielu potencjalnych użytkowników zastanawia się jednak, czy tego typu oprogramowania są bezpieczne. Mówiąc krótko – tak, o ile korzystamy ze sprawdzonych aplikacji, takich jak wspomniana wcześniej Solidfarm. Stawiając na zaufane programy, możemy liczyć nie tylko na kodowanie naszych danych, ale również możliwość przechowywania kluczowych informacji w chmurze. Niewątpliwym atutem inteligentnego zarządzania jest tu także możliwość monitoringu zdalnego – oprócz wersji na komputery stacjonarne, oprogramowania tego typu oferują nam również wersję mobilną.

Nawożenie cebuli miedzią – na czym polega?

cebula

Nawozy roślinne dostarczają roślinom różnorodnych składników odżywczych, w tym azotu, fosforu i potasu. Dostarczają również innych składników odżywczych, których rośliny potrzebują do wzrostu. Nawozy można stosować różnymi metodami, takimi jak opryskiwanie gleby lub umieszczanie ich w pożywce w celu podlewania rośliny. Skorzystaj z propozycji renomowanego producenta, jakim jest adob, a mianowicie nawożenie cebuli miedzią

W jaki sposób wybrać skuteczne metody na nawożenie cebuli? 

Istnieje wiele różnych rodzajów nawozów roślinnych, które można stosować. Ważne jest, aby dobrać nawóz, który będzie najlepiej odpowiadał potrzebom rośliny lub ogrodu. Nawozy roślinne dostępne są w formie organicznej i nieorganicznej, a także w formie płynnej i granulowanej. Skorzystaj z możliwych rozwiązań, takich jak nawożenie cebuli miedzią. Nawozy organiczne powstają z naturalnych składników, takich jak nawóz zwierzęcy, kompost, mączka kostna, ekstrakt z wodorostów i mączka z lucerny. Te składniki zapewniają powolne uwalnianie azotu w czasie, aby pomóc roślinom szybciej rosnąć. Nawozy nieorganiczne są wytwarzane z syntetycznych chemikaliów, które zapewniają szybkie uwalnianie azotu dla szybkiego wzrostu. Wykorzystaj opcje takie jak nawożenie cebuli miedzią

Jak zastosować nawozy do cebuli? 

Nawozy roślinne to świetny sposób na poprawę jakości gleby i wspomaganie wzrostu roślin. Składają się z minerałów i składników odżywczych, których rośliny potrzebują do wzrostu. Stosowanie nawozów roślinnych ma wiele zalet. Najważniejszą zaletą jest to, że mogą pomóc dostarczyć roślinom składniki odżywcze, których potrzebują do wzrostu, co jest szczególnie ważne w przypadku niektórych rodzajów roślin, takich jak drzewa. Nawozy roślinne pomagają również zwiększyć ilość wody, którą gleba może zatrzymać, ponieważ jest ona bardziej porowata, co oznacza, że mniej wody zostanie utracone w wyniku parowania lub spływania. Nawozy roślinne to substancje, które służą do dostarczania roślinom składników odżywczych. Są często używane przez ogrodników, rolników i inne osoby uprawiające rośliny.

Miejsce dla psa poza domem

psy na zewnątrz

Domowe zwierzęta wymagają takiego traktowania, jakby były bliskimi członkami naszej rodziny. Zapewnienie im komfortowych warunków do życia jest bardzo ważne. Pies powinien przede wszystkim znajdować się w bezpiecznym miejscu, w którym nie będzie zagrażało mu niebezpieczeństwo. Istotne jest także to, aby miał stały dostęp do pokarmu i wody. Psy lubią bawić się i spędzać czas ze swoimi właścicielami, dlatego codziennie powinniśmy znaleźć chwilę na wspólny spacer lub zabawę. 

Miejsce dla psa poza domem

Istnieje wiele przyczyn, z powodu których mieszkanie razem z psem nie jest możliwe. Jeśli decydujemy się na zakup kojca dla psa, należy sprawdzić, czy będzie on dla niego odpowiedni. Przede wszystkim materiał, z którego wykonany jest kojec, powinien być bezpieczny i trwały. Pies prawdopodobnie będzie zagryzał metalową konstrukcję, dlatego pręty muszą być solidne, tak aby zwierzę nie zrobiło sobie krzywdy. Metal nie powinien być pokryty żadną szkodliwą dla psa substancją. Wielkość kojca musi być dopasowana do rozmiaru psa i jego potrzeb. Dla małych piesków odległość między prętami musi być niewielka, tak aby nie mógł prześlizgnąć się między nimi. 

Komfortowe miejsce dla psa

Oferowane kojca dla psa https://didexstal.pl/kojce-dla-psa powinny być wykonane z dobrej jakości metalu oraz zrobione przez rzetelną firmę, której możemy zaufać. W kojcu dla psa powinno znajdować się dodatkowe miejsce na przykład buda, w której będzie mógł schronić się przed zimnem i słońcem. Długotrwałe przebywanie w zbyt niskiej lub wysokiej temperaturze może odbić się na zdrowiu naszego pupila, dlatego musimy zadbać o to, aby w kojcu było mu ciepło lub żeby mógł schronić się przed słońcem. W kojcu dla psa powinny także znajdować się miski z wodą i jedzeniem. Pies powinien mieć przez cały czas możliwość napicia się czegoś lub zjedzenia. Dla umilenia czasu warto także zostawić w kojcu kilka zabawek, którymi piesek będzie mógł pobawić się w samotności. Nie można również zapominać o codziennych spacerach, które umożliwią psu poruszania się i wspólną zabawę z właścicielem.

Akcesoria dla psów na regmag.pl

W sklepie internetowym regmag.pl znajdziecie mnóstwo ciekawych akcesoriów dla psów, na przykład pastuch dla psa bez kabla, automatyczny dozownik karmy, wygodne legowisko czy szczotki do sierści. Dlaczego gadżety są tak ważne? Dzięki nim lepiej zorganizujesz swoje codzienne obowiązki i opiekę nad pupilem. Wychodząc do pracy, będziesz mieć pewność, że pies nie zanudzi się na śmierć dzięki unikatowym zabawkom. Nowoczesne i dopasowane do rozmiarów psa legowisko pozwoli na wypoczynek i regenerację. A podajnik do karmy zadba o to, aby w wyznaczonych przez Ciebie godzinach, pies zjadł porcję suchej karmy. Nie musisz spieszyć się do domu po to, aby przygotowywać posiłek pupilowi, bo inteligenty system zrobi to za Ciebie. 

Czym charakteryzuje się pastuch dla psa bez kabla?

Pastuch dla psa bez kabla w zestawie z elektryczną obrożą treningową jest doskonałym rozwiązaniem dla psów, które są w trakcie treningów czy nauki wymaganych postaw. Dzięki temu gadżetowi możesz trenować psa podczas spaceru. A dodatkowo gadżet czuwa na tym, aby pies nie uciekł z wyznaczonego terenu. W urządzeniu wykorzystano gruba linkę, która tworzy obwód pastucha. Linka jest wytrzymała i nie przerywa się. A wodoszczelna obroża treningowa może być z powodzeniem wykorzystywana nawet podczas deszczu czy wizyty psa w jeziorze. Dodajmy, że pies nie może zanurzać się w wodzie. Co ważne, pastuch współpracuje z dowolną liczbą obroży. Możesz go wykorzystać dla kilku psów. 

Automatyczny dozownik do karmy z Wi Fi


Automatyczny dozownik do karmy z Wi Fi to wysokiej klasy produkt, który wydaje porcje karmy suchej o wyznaczonej przez Ciebie godzinie. Masz możliwość zaprogramowania aż pięciu posiłków. Dzięki połączeniu z Internetem możesz zaprogramować system używając smartfona. Dzięki systemowi Wi Fi kontrolujesz urządzenie przez specjalna aplikację. Co ważne, produkt posiada mikrofon i głośnik. Dlatego możesz mówić i nagrywać się dla swojego zwierzaka. To sprawi, że pupil podczas twojej nieobecności nie będzie tak mocno odczuwał tęsknoty.

Przenośna płyta indukcyjna – do domu i nie tylko

Płyty indukcyjne to integralny element każdej kuchenki elektrycznej oraz gazowo-elektrycznej. Nie zawsze jednak mamy możliwość skorzystania z całego takiego urządzenia. Z tego też powodu, osoby, mieszkające w małych mieszkaniach lub lubujące się w częstych wyjazdach, coraz częściej decydują się na zakup praktycznej, wolnostojącej płyty indukcyjnej. Jej skuteczność jest bowiem taka sama, jak w przypadku płyt, montowanych na kuchenkach. Dzięki temu, mogą one pełnić rolę skutecznego sprzętu wspomagającego, umożliwiającego gotowanie dodatkowych potraw, gdy na kuchence nie ma już miejsca. Niewątpliwym atutem płyt wolnostojących jest także ich przenośność. Są one bowiem bardzo lekkie, zaś niewielkie wymiary ułatwiają zabranie ich ze sobą na kolejny wyjazd. Oto, co warto wiedzieć na ich temat.

Najistotniejsze parametry przenośnych płyt indukcyjnych

Na rynku dostępne są dwa zasadnicze typy płyt. Pierwszym z nich jest wolnostojąca płyta indukcyjna, zaś drugim – alternatywa w formie płyty elektrycznej, wyposażonej w palniki. Wybierając płytę, powinniśmy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej moc. Dotyczy to w szczególności modeli, wyposażonych w dwa palniki. Niektóre z nich powstały bowiem z myślą o dwóch różnych intensywnościach pracy, dlatego też osoby, poszukujące płyt o jednolitej mocy powinny zapoznać się z parametrami danego modelu. Pamiętajmy przy tym, że obecność drugiego palnika zwiększa nieco gabaryty płyty. Nie bez znaczenia jest tu też klasa energetyczna urządzenia. Powinniśmy szukać płyt z klasą, oznaczoną literą A. To właśnie one odznaczają się bowiem najniższym zużyciem energii.

Zalety płyt indukcyjnych wolnostojących

Ponieważ wolnostojąca płyta indukcyjna nagrzewa tylko i wyłącznie obszar pod garnkiem lub patelnią, urządzenie to nie stwarza ryzyka groźnych poparzeń. Obszarowe nagrzewanie ma również pozytywny wpływ na energooszczędność płyty. Modele, takie jak chociażby Severin KP 1071, ułatwiają także pilnowanie stanu potraw, dzięki wbudowanemu timerowi. Płyty renomowanych marek to również prosta regulacja temperatury pracy urządzenia. Niewątpliwym atutem jest tu także fakt, że czyszczenie płyty indukcyjnej nie wymaga mozolnego szorowania. Wystarczy bowiem przetrzeć ją na mokro, aby pozbyć się wszystkich zabrudzeń.